Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     

Loctite 638-250ml (mocowanie części współosiowych)

przykład użycia
Opis produktu:
Produkt LOCTITE 638 jest jednoskładnikowym, szybkim klejem anaerobowym o wysokiej wytrzymałości do mocowania połączeń cylindrycznych.
Służy do klejenia pasowanych połączeń cylindrycznych, szczególnie tam gdzie szczelina złącza może osiągać 0,25 mm i gdzie wymagana jest maksymalna wytrzymałość w temperaturze pokojowej.
Aplikacje obejmują osadzanie pierścieni i tulei w obudowach i na wałkach. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
MONTAŻ:
1. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów klejenia oraz adhezji, należy oczyścić wszystkie powierzchnie (zewnętrzne i wewnętrzne) zmywaczem LOCTITE 7063 i pozwolić im wyschnąć.
2. Jeśli utwardzanie trwa zbyt długo albo gdy występują zbyt duże szczeliny, można przyspieszyć ten proces nanosząc uprzednio na powierzchnię aktywator LOCTITE 7649 lub LOCTITE 7471.
3. Przy połączeniach wciskanych, nanieść starannie klej na obie powierzchnie i szybko wykonać montaż z wykorzystaniem prasy.
4. Nie należy w pełni obciążać połączonych części aż do osiągnięcia pełnej wytrzymałości.

DEMONTAŻ:
5. Rozkręć złącze przy użyciu narzędzi ręcznych.
6. W razie potrzeby podgrzej złącze do około 250 °C.Rozmontuj, gdy jest gorące.
7. Jeśli osiągnięcie tej temperatury nie jest możliwe, należy ogrzać do możliwie jak najwyższej i zastosować narzędzia mechaniczne.

CZYSZCZENIE:
8. Utwardzony produkt można usuwać z wykorzystaniem rozpuszczalnika LOCTITE 7200 lub używając obróbki mechanicznej, np. szczotką drucianą.

Magazynowanie:
O ile na etykiecie nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu w temperaturze pomiędzy 8 °C a 28 °C.
Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu.

Parametry:
 • Wytrzymałość na ścinanie na stali nierdzewnej : 28 N/mm²
 • Czas uzyskania pełnej wytrzymałości (22 °C):
  -Stal : 12 godz.
  -Stal nierdzewna : 24 godz.
  -Aluminium : 72 godz.
 • Czas uzyskania początkowej wytrzymałości (22 °C):
  -Stal : 10 min
  -Stal nierdzewna : 30 min
  -Aluminium : 60 min
 • Temperatura pracy : od -75 °C do +180 °C
 • Kolor : zielony


Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.

Asortyment