Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     

Loctite HY 4070 -11g (klej hybrydowy 2K)

przykład użycia
Opis produktu:
LOCTITE HY 4070 to dwuskładnikowy hybrydowy klej, który szybko się ustala w temp. pokojowej w spoinach do 5 mm . Ten produkt cechuje się doskonałą adhezją do szerokiej gamy materiałów, m.in. wybranych tworzyw sztucznych, gum i metali.
LOCTITE HY 4070 został stworzony do aplikacji, gdzie wymagane jest całkowite utwardzenie naddatku kleju oraz odporność na wysokie temperatury i wilgoć . Konsystencja żelu zapobiega spływaniu kleju nawet z pionowych powierzchni. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
1. Łączone powierzchnie powinny być czyste i odtłuszczone. Wszystkie powierzchnie oczyścić zmywaczem LOCTITE SF 7063 i pozostawić do wyschnięcia.
2. Przed użyciem składnik A i B muszą być zmieszane. Produkt można nakładać bezpośrednio z podwójnej kartuszy, dozując go za pomocą odpowiedniej dyszy mieszającej.
3. Postaw podwójną kartuszę pionowo zatyczką do góry i włóż tłok.
4. Trzymając kartuszę pionowo, zdejmij zatyczkę, przymocuj dyszę mieszającą i zacznij dozować klej do góry, aż do usunięcia wszelkich pęcherzyków powietrza znajdujących się w składniku, którego jest mniej.
5. Wyciśnij wstęgę produktu o długości i szerokości podobnej do wymiarów dyszy - w celu zapewnienia poprawnego zmieszania składników.

6. Zmieszany klej należy nakładać na jedną z klejonych powierzchni. Łączone części powinny być zmontowane jak najszybciej po nałożeniu kleju.
7. Tak utworzone złącze należy pozostawić nieruchome lub zaciśnięte do czasu utwardzenia się kleju.
8. Połączone części powinny pozostać unieruchomione podczas utwardzania kleju. Spoina klejowa powinna uzyskać całkowitą wytrzymałość zanim zostanie poddana obciążeniu roboczemu (najczęściej 24 godz.).

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu.
Optymalna temperatura magazynowania: +2°C do +21°C.
Przechowywanie w temperaturze poniżej +2°C lub powyżej +28°C może nieodwracalnie zmienić własności produktu.
Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu.

Parametry:
 • Czas żelowania w dyszy mieszającej : 4 do 5 minut
 • Pełna wytrzymałość na ścinanie :
  -Stal zwykła (szlifowana) : 28 N/mm²
  -Aluminium (szlifowane) : 20 N/mm²
  -Poliwęglan : 12 N/mm² (*)
  -PVC : 7 N/mm² (*)
  -Dwuchromian cynku : 22 N/mm²
  -ABS : 8 N/mm² (*)
  - Tworzywo fenolowe : 8 N/mm²
  -Guma nitrylowa : 1 N/mm²(*)
  -Epoksyd (FR-10) : 20 N/mm²
  -Drewno (dąb) : 11 N/mm² (*)
  (*) zniszczenie substratu

Pełna informacja techniczna znajduje się na karcie technicznej produktu.

Asortyment