Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 607 404 319

[zamknij]     
Loctite HY 4080 GY-50g (klej hybrydowy 2K) (IDH.2155337)

Loctite HY 4080 GY-50g (klej hybrydowy 2K)

Cena

93,03 PLN netto

Nr kat.

IDH.2155337

kupuję
Opis produktu:
LOCTITE HY 4080GY to dwuskładnikowy hybrydowy klej strukturalny o wysokiej wytrzymałości i doskonałej adhezji do metali, kompozytów i tworzyw sztucznych.
Produkt ten szybko ustala się w temperaturze pokojowej i osiąga wysoką wytrzymałość funkcjonalną w ciągu pierwszej godziny.
Jest odporny na oddzieranie i obciążenia udarowe oraz zachowuje dobrą wytrzymałość na ścinanie w szerokim zakresie temperatur i przy większych szczelinach.

Wskazówki dotyczące stosowania:
1. Łączone powierzchnie powinny być czyste i odtłuszczone. Wszystkie powierzchnie oczyścić zmywaczem LOCTITE SF 7063 i pozostawić do wyschnięcia.
2. Przed użyciem składniki A i B muszą być zmieszane. Produkt można nakładać bezpośrednio z podwójnej kartuszy, dozując go za pomocą odpowiedniej dyszy mieszającej.
3. 50 g - Ustaw podwójną kartuszę pionowo zatyczką do góry i trzymaj przez minutę. Trzymając kartuszę pionowo włóż ją do pistoletu dozującego, zdejmij zatyczkę i wyciśnij niewielką ilość kleju, by sprawdzić czy oba składniki wypływają równo i swobodnie. Zamocuj dyszę mieszającą.
4. 400 g - Kartuszę należy trzymać pionowo przez ok. 1 minutę. Następnie usunąć zatyczkę I pierścień zabezpieczający, zamocować dyszę mieszającą I zabezpieczyć ją pierścieniem. Włożyć kartuszę do pistoletu tak, aby żółta etykieta była widoczna ponad dyszą. Trzymając pistolet po kątem 45°, dyszą do góry, rozpocznij wyciskanie produktu, aż dojdzie on do końca dyszy. UWAGA: z pistoletu pneumatycznego wyciskamy produkt przy ciśnieniu maks. 2 bar.
5. W celu poprawnego zmieszania się składników wyciśnij i odrzuć pierwszą wstęgę produktu o długości i szerokości podobnej do wymiarów dyszy.
6. Zmieszany klej należy nakładać na jedną z klejonych powierzchni. Łączone części powinny być zmontowane jak najszybciej po nałożeniu kleju.
7. Tak utworzone złącze należy pozostawić nieruchome lub zaciśnięte do czasu utwardzenia się kleju.
8. Połączone części powinny pozostać unieruchomione podczas utwardzania kleju. Spoina klejowa powinna uzyskać całkowitą wytrzymałość zanim zostanie poddana obciążeniu roboczemu (najczęściej 24 godz.).

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu. Zalecana temperatura przechowywania oryginalnie zamkniętych pojemników: od 2 °C do 8 °C.
Przed użyciem produkt należy ogrzać do temperatury otoczenia. Optymalne warunki jego stosowania to 22 °C i 50 % wilgotności względnej. Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu.

Parametry:
 • Wytrzymałość na ścinanie, ISO 4587, (utwardzany przez 1 tydzień w temp. 22 °C):
  -Stal zwykła (po obróbce strumieniowo-ciernej) : 25,6 N/mm²
  -Stal zwykła węglowa (szlifowana) : 24,6 N/mm²
  -Aluminium (szlifowane) : 15,7 N/mm²
  - Aluminium : 20,4 N/mm²
  -Dwuchromian cynku : 17,2 N/mm²
  -ABS : 3,8 N/mm²
  -Tworzywo fenolowe : 5,7 N/mm²
  -Poliwęglan : 2,4 N/mm²
  -Kauczuk nitrylowy : 0,4 N/mm²
  -Drewno (dąb) : 4,8 N/mm² (*)
  -Epoksyd : 7,3 N/mm²
  -PVC : 11,5 N/mm² (*)
  - PMMA : 6,7 N/mm² (*)
(*) zniszczenie substratu

Pełna informacja techniczna znajduje się na karcie technicznej produktu.

Asortyment

Rok zał. 1992

PREMIUM PARTNER

Premium partner

dotpay
Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.