Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     
Opis produktu:
TEROSON PU 9225 UF ME to ultra szybki dwuskładnikowy klej na bazie poliuretanu, utwardzający się w temperaturze pokojowej. W celu przyspieszenia utwardzania zaleca się podwyższyć temperaturę do 60 do 70 °C. Produkt jest dostępny w poręcznej podwójnej kartuszy i błyskawicznie się utwardza. TEROSON PU 9225 UF ME można lakierować zwykłymi samochodowymi lakierami renowacyjnymi.
Przed nałożeniem TEROSON PU 9225 UF ME na tworzywa sztuczne, należy bezwzględnie nałożyć warstwę odpowiedniego podkładu TEROSON 150 (dawny Terokal 150). Szczegółowe informacje znajdują się na karcie technicznej. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl


Zastosowanie:
TEROSON PU 9225 UF ME jest stosowany do szybkich napraw elementów wykończeniowych i elementów karoserii, jak uchwytu do mocowania reflektorów wykonane z tworzyw sztucznych, np. PP / EPDM, SMC, PC, PA, ABS i PUR.
TEROSON PU 9225 UF ME jest stosowany do odbudowy elementów karoserii z tworzyw sztucznych, jak połamane lub brakujące uchwyty mocujące.

Wskazówki dotyczące stosowania:
Przygotowanie powierzchni:
Klejone substraty muszą być suche, czyste i odtłuszczone oraz wolne od środków antyadhezyjnych. Zaleca się oczyszczenie substratów myjką wysokociśnieniową. Po wyschnięciu powierzchnie należy ponownie odtłuścić stosując zmywacz Teroson FL+. Uszkodzone elementy z tworzyw sztucznych należy przeszlifować od strony wierzchniej wąską szlifierką paskową (papier o ziarnistości P 80 do 120), aby uzyskać sfazowanie krawędzi na szerokości 1 do 2 cm. Następnie przeszlifować powierzchnie po obu stronach szlifierką oscylacyjną (papier o ziarnistości P 120 do 150). Na koniec przeszlifowane powierzchnie należy odtłuścić zmywaczem Teroson FL+. Przed nałożeniem kleju TEROSON PU 9225 UF ME na tworzywa sztuczne, należy bezwzględnie nałożyć wcześniej ciekną warstwę podkładu Teroson 150. Czas odparowania podkładu wynosi około 10 minut.

Aplikacja:
Włóż kartuszę do odpowiedniego pistoletu. Przed założeniem dyszy mieszającej wyciśnij niewielką ilość kleju i upewnij się, że obydwaskładniki wypływają równomiernie. Następnie oczyść końcówkę kartuszy i zamocuj mikser statyczny i przytnij jego końcówkę tak, abyuzyskać odpowiednią szerokość ściegu. Nie używaj pierwszych 2 cm wyciśniętego ściegu kleju. TEROSON PU 9225 UF ME nakłada się bezpośrednio na substraty. Nadmiar produktu należy usunąć natychmiast po aplikacji. Jeżeli niewykorzystany produkt pozostaniew kartuszy, nie należy demontować miksera statycznego. Aby ponownie używać produktu, należy zainstalować nowy mikser. Wprzypadku napraw elementów z tworzyw sztucznych, zaleca się stosowanie maty z włókna szklanego jako wzmocnienia.

Utwardzanie:
Utwardzanie zachodzi w temperaturze pokojowej i należy odczekać jedynie ok. 5 do 6 minut aby produkt można było szlifować. Abyprzyspieszyć utwardzanie, elementy klejone za pomocą TEROSONPU 9225 UF ME można podgrzać do 60 do 70 °C przez minimum 3 do 4 minut.

Czyszczenie:
Świeżo nałożony i nieutwardzony materiał należy usunąć suchą szmatką, a następnie element należy przemyć do czystaodpowiednim rozpuszczalnikiem. Utwardzony klej można usunąć jedynie mechanicznie.

Magazynowanie:
 • Wrażliwość na mróz nie
 • Zalecana temperatura magazynowania: 10 do 25 °C
 • Czas magazynowania : 12 miesięcy w oryginalnym opakowaniu

  Parametry:
  SKŁADNIK A:
  • Kolor: szary
  • Gęstość : ok. 1,6 g/cm³
  SKŁADNIK B:
  • Kolor : biały
  • Gęstość : ok. 1,3 g/cm³
  PRODUKT PO ZMIESZANIU:
  • (składnik A + B) (1 : 1 )
  • Kolor : szary
  • Czas otwarcia (23°C ) :ok. <1 minuty
  • Czas uzyskania suchego dotyku : ok. 2 minuty ( 23 °C, 50 % wilg. wzgl.)
  • Czas utwardzania w 23 °C ok. : 1,5 godz.
  • Grubość warstwy : 3 mm
  • Twardość A wg. Shore’a około : 95

  Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.
 • Asortyment