Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK
english Deutsch

english Deutsch     tel.: +48 607 404319, +48 71 3735340

Spróbuj znaleźć produkt odpowiedni do Twoich potrzeb:

[zamknij]     

Teroson MS 9320 OC- 300 ml (masa natryskowa, ochra) / Terostat MS 9320

Opis produktu:
Wielofunkcyjny środek uszczelniający TEROSON MS 9320 „4 w 1”, to natryskowy środek uszczelniający na bazie polimeru MS, który utwardza się poprzez reakcję z wilgocią dając elastyczny, odporny na ścieranie produkt. Czasy tworzenia i utwardzania skóry zależą od wilgotności, temperatury i od głębokości połączenia. Zwiększając temperaturę i wilgotność, można skrócić czas reakcji; niskie temperatury oraz niska wilgotność opóźniają proces. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
Przygotowanie powierzchni:
Powierzchnie uszczelniane i zabezpieczane muszą być suche, wolne od kurzu, tłuszczu i piasku jak również od pozostałych elementów zmniejszających przyczepność. Do przemywania właściwy jest Zmywacz FL. Przyczepność masy Terostat 9320 może być poprawiona przez przeszlifowanie pokrywanej masą powierzchni. Gdy powierzchnie uszczelniane lub zabezpieczane zostaną polakierowane dopiero po wyschnięciu masy, to przygotowawcze prace lakiernicze należy przeprowadzić tak samo, jak przy lakierowaniu tworzyw sztucznych.

Nakładanie:
Do nakładania masy Terostat 9320 z kartuszy 310 ml stosuje się tylko wyciskacz pneumatyczny Teleskop-Multi-Press Pistole. Tym pistoletem można nałożyć albo ścieg w postaci wałka, albo w postaci wąskiego „baranka”. Także powierzchniową strukturę „baranka” jako zabezpieczenie antykorozyjne. Przez odpowiednie ustawienie pistoletu można otrzymać wszystkie rodzaje struktur, jakie zostały nałożone przez producenta samochodów. Dodatkowo przez dobór odległości natrysku można regulować szerokość i kształt krawędzi ściegu. Sposób ustawienia i obsługa są zamieszczone w instrukcji obsługi pistoletu.

Czyszczenie:
Do czyszczenia narzędzi z nieutwardzonego materiału polecamy Zmywacz FL. Materiał utwardzony można usunąć tylko mechanicznie.

Lakierowanie:
Terostat 9320 można lakierować w systemie „mokre na mokre” już po około 20 minutach, jedno- lub dwuskładnikowymi lakierami, także zawierającymi rozpuszczalniki alkoholowe. Szybkie polakierowanie masy nie przeszkadza w jej wskrośnym utwardzeniu się, jednakże opóźnia ten proces. Nie powinno się czekać z lakierowaniem dłużej niż 8 godzin.

Gruntowanie:
Dla poprawienia ochrony przed korozją i przyczepności zaleca się gruntowanie powierzchni stalowych, szczególnie podkładem fosforanowym lub na bazie żywic epoksydowych. Terostat 9320 można nakładać dopiero po całkowitym wyschnięciu podkładu.

Magazynowanie:
 • Wrażliwy na mróz: Nie
 • Zalecana temperatura przechowywania, °C : 10 do 25
 • Okres trwałości (w nieotwartym oryginalnym opakowaniu): 12 miesięcy

  Parametry:
 • Kolor : ochra
 • Zapach : charakterystyczny
 • Gęstość, g/cm³ : około 1,5
 • Konsystencja : pasta
 • Mechanizm utwardzania : utwardzanie wilgocią
 • Czas formowania skórki, min* : około 10
 • Szybkość utwardzania, mm/24 godz* : około 3
 • Twardość Shore'a A (DIN 53505) : około 60
 • Temperatura aplikacji, °C : 15 do 35

  Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.
 • Asortyment

  bez grupy K1
  bez grupy H1
  bez grupy H2
  bez grupy P1

  Rok zał. 1992

  PREMIUM PARTNER

  Premium partner

  dotpay

  Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.