Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     
Opis produktu:
Produkt LOCTITE 401 jest jednoskładnikowym, szybko utwardzającym się klejem cyjanoakrylowym o niskiej lepkości.
Uniwersalny, bardzo mocny, polecany szczególnie do tworzyw sztucznych, elastomerów, metali, ceramiki. Stosuje się go do łączenia materiałów kwaśnych np. drewna, tektury itp.
Stosuje się go też do klejenia gumowych odbojów drzwiowych do ścian betonowych, przyklejanie znaków ostrzegawczych z tworzyw sztucznych do drewnianych drzwi, zakładek gumowych do aluminiowych szczebli drabiny, uszczelek z PCV do wyprasek z ABS przy montażu lusterek samochodowych, taśmy ze spienionej gumy do stalowych lub plastikowych obudów, elementów z PCV do papieru (np. w opakowaniach) oraz drobnych części plastikowych do drewna (np. przy produkcji mebli). Pełną informacje techniczną można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące użycia:
1. Łączone powierzchnie powinny być oczyszczone i odtłuszczone środkiem czyszczącym LOCTITE SF 7063 i pozostawić do wyschnięcia.
2. Aby poprawić adhezję do powierzchni z tworzyw sztucznych, można nałożyć LOCTITE 770 Primer na łączone powierzchnie. Nie stosować nadmiernej ilości. Pozostawić Primer do wyschnięcia.
3. Jeśli to konieczne, można zastosować aktywator LOCTITE SF 7455. Nałożyć aktywator na jedną łączoną powierzchnię (nie należy stosować aktywatora na powierzchnie, gdzie uprzednio zastosowano Primer). Pozostawić aktywator do wyschnięcia.
4. Nanieść klej na jedną z łączonych powierzchni (nie nakładać na kleju na powierzchnie, na które naniesiono aktywator). Nie należy stosować tkaniny czy też szczotki do rozprowadzania kleju. Złączyć klejone części w ciągu kilku sekund.
5. Aktywator LOCTITE SF 7455 może być zastosowany do utwardzenia nadmiaru kleju występującego poza złączem. Rozpylić lub nanieść aktywator na nadmiar kleju.
6. Tak utworzone złącze należy pozostawić nieruchome lub zaciśnięte do czasu utwardzenia się kleju.
7. Nie wolno poddawać złącza jakimkolwiek obciążeniom aż do uzyskania pełnej wytrzymałości (na ogół od 24 do 72 godzin po montażu, zależnie od szczeliny złącza, materiałów oraz warunków otoczenia).

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu. Zalecana temperatura przechowywania oryginalnie zamkniętych pojemników: od 2 °C do 8 °C. Przed użyciem produkt należy ogrzać do temperatury otoczenia. Optymalne jego warunki stosowania to 22 °C i 50 % wilgotności względnej . Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, gdyż mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu.
Korporacja Henkel nie bierze odpowiedzialności za produkt, który został zanieczyszczony lub przechowywany niezgodnie ze wskazaniami. Dalsze informacje na temat okresu przydatności produktu można uzyskać w lokalnym ośrodku obsługi technicznej.

Parametry:
 • Wytrzymałość na ścinanie po 24 godzinach (temp.22 °C):
  -Stal śrutowana : 22 N/mm²
  -Aluminium trawione : 15 N/mm²
  -Dwuchromian cynkowy : 7 N/mm²
  -ABS : 13 N/mm²
  -PCV : 13 N/mm²
  -Poliwęglan : 12 N/mm²
  -Materiały fenolowe : 10 N/mm²
  -Guma neoprenowa : 10 N/mm²
  -Kauczuk nitrylowy : 10 N/mm²

 • Czas ustalania w zależności od materiału:
  -Stal: <5 s
  -Aluminium: <5 s
  -Neopren: <5 s
  -Kauczuk nitrylowy: <5 s
  -ABS: <5 s
  -PVC: <5 s
  -Drewno (dąb): 15 do 30 s
  -Drewno (sosna): 15 do 20 s
  -Płyta wiórowa: <5 s
  -Tkanina: 10 do 20 s
  -Skóra: 15 do 30 s


Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.

Asortyment