Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     
Opis produktu:
Loctite 7505 Super Rost Killer to szybkoschnąca, mleczno biała lateksowa powłoka do nakładania na skorodowane stopy żelaza, zapobiegająca dalszej korozji, chroniąca powierzchnię i działająca jako podkład pod powłokę nawierzchniową.


Typowe zastosowania:
• Rurociągi i armatura w instalacjach rafineryjnych, przy zbiornikach, w elektrowniach, w systemach chłodniczych i grzewczych
• Ciężarówki, naczepy/przyczepy, zbiorniki magazynowe
• Ogrodzenia, poręcze, przenośniki taśmowe, wsporniki
• Suwnice, wysięgniki, dźwigary, przewody wentylacyjne
• Wsporniki i ramy reklam zewnętrznych, znaków drogowych nad autostradami, drogami szybkiego ruchu i innymi
• Przegrody, pomosty, pokrywy włazów, nadbudówki na statkach (powłoka nawierzchniowa musi być wykonana przy pomocy odpowiedniego produktu nawierzchniowego)
• Sprzęt rolniczy, kombajny, pługi, traktory, itp.
• Odśnieżarki i inne pojazdy zarządów dróg miejskich
• Papiernie, fabryki chemiczne, huty stali, sprzęt do konserwacji rurociągów, zbiorników, wsporników stalowych, zaworów, itp.
• Odlewy i wytłoczki przed obróbką końcową


Loctite 7505 Super Rost Killer jest odporny na starzenie cieplne w stałej temperaturze 200°F (≈93°C). Przez krótki okres czasu jest w stanie zachować swoje właściwości w temperaturze 250°F (≈121°C).

Typowa odporność na czynniki środowiskowe:
Loctite 7505 Super Rost Killer nadaje się do aplikacji zewnętrznych bez powłoki nawierzchniowej, w umiarkowanym klimacie. Zaleca się nałożenie minimum dwóch warstw oraz pozostawienie 7 do 14 dni na wyschnięcie i utwardzenie się warstw produktu. W przypadku ostrych warunków klimatycznych, zaleca się nałożenie odpowiedniej powłoki nawierzchniowej.
Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Przygotowanie powierzchni:
1. Stara stal:
Należy usunąć luźną rdzę i płatki rdzy. Jedynie konwersja rdzy mocno przylegającej do podłoża zapewni trwałezabezpieczenie powierzchni. Aby Loctite 7505 Super Rost Killer mógł wejść w reakcję z rdzą, powierzchnięnależy dokładnie oczyścić z oleju, smaru, pozostałości lakieru, łuski walcowniczej, oleju do form, odciskówpalców, warstw rozpuszczalnych w wodzie i chlorków.
Luźną rdzę, łuskę walcowniczą i farbę olejną należy usunąć przy pomocy elektrycznej szczotki drucianej, anastępnie powierzchnię należy spłukać wodą, aby usunąć z niej pył i substancje rozpuszczalne.
Do oczyszczenie powierzchni można również zastosować ręczną szczotkę drucianą, młotkowanie, zeskrobywanie lub w szczególności poddać ją obróbce roto wibracyjnej.
Olej, smar, olej do form i odciski palców należy usunąć przed usunięciem luźnej rdzy. Doskonale przygotowanepowierzchnie to powierzchnie lekko zardzewiałe lub powierzchnie „nagiego metalu”.
2. Czas konwersji rdzy i wygląd:
Zaleca się nałożenie dwóch warstw Loctite 7505 Super Rost Killer.
Na lekko zardzewiałej stali (oczyszczonej przy pomocy szczotki drucianej), pierwsza warstwa produktu zacznienabierać koloru fioletowego w ciągu 60 sekund. Następnie stanie się ona satynowo-czarna lub matowo-czarna.Druga warstwa powinna mieć po wyschnięciu kolor satynowo-czarny.
Na bardzo zardzewiałej stali (oczyszczonej przy pomocy szczotki drucianej), pierwsza warstwa produktupowinna nabrać koloru purpurowo-czarnego w ciągu kilku sekund. Druga warstwa powinna mieć powyschnięciu czarny kolor z połyskiem, od matowego po satynowy.
Drugą warstwę należy nałożyć 15 do 30 minut po nałożeniu pierwszej warstwy.

Wskazówki odnośnie stosowania:
1. Przed zastosowaniem dobrze zmieszać.
2. Usunąć olej, brud i smar z przygotowywanej powierzchni. Przy pomocy szczotki drucianej usunąć płatki rdzy i luźny kamień. Pozostawić niewielką ilość rdzy powierzchniowej.
3. Wlać do czystego pojemnika w celu łatwej aplikacji przy pomocy pędzla lub nalać bezpośrednio na powierzchnię i rozprowadzić pędzlem.
4. Zaleca się stosowanie rękawic ochronnych.
5. Nanosić dużą ilość produktu przy pomocy pędzla lub gąbki. Produkt można także nakładać przy pomocy bezpowietrznego pistoletu natryskowego.
6. Czarna warstwa powinna pojawi się w ciągu 5 minut. Nierównomierny kolor świadczy o tym, że należy nałożyć jeszcze jedną warstwę, aby zapewnić maksymalną ochronę. Drugą warstwę nałożyć 15 do 30 minut po nałożeniu pierwszej warstwy. Przed nałożeniem końcowej warstwy lakieru odczekać minimum 24 godziny.
7. Większość lakierów wykończeniowych nie wymaga stosowania dodatkowego podkładu. Jednak, jasnobarwne lakiery lateksowe i lakiery z wypełniaczem metalowym wymagają nałożenia podkładu na bazie rozpuszczalnika na górną warstwę Loctite 7505 Super Rost Killer przed nałożeniem warstwy lakieru.
8. Szczotki, wałki i inne narzędzia należy natychmiast oczyścić przy pomocy detergentu i wody. Urządzenia dozujące należy przepłukać detergentem i wodą od razu po aplikacji. Loctite Rost Killer 7505 trudno się usuwa po wyschnięciu.

Magazynowanie:
Produkt należy przechowywać w oryginalnym pojemniku. Optymalnie, produkt powinien być przechowywany w temperaturze od 8°C do 28°C(od 46°F do 82°F). Chroń produkt przed zamarznięciem. Jeżeli produkt jest przechowywany w takich warunkach, okres jego przydatności do użycia wynosi jeden rok. ABY ZAPOBIEC ZANIECZYSZCZENIU NIEUŻYWANEGO JESZCZE PRODUKTU, NIE NALEŻY UMIESZCZAĆ RESZTEK PRODUKTU W ORYGINALNYM POJEMNIKU. POJEMNIKI POWINNY BYĆ DOKŁADNIE ZAKRĘCONE.

Parametry:
  • Typ chemiczny : syntetyczna żywica lateksowa
  • Wygląd : mlecznobiały płyn
  • Zapach : łagodny
  • Ciężar właściwy : 1,20
  • Lepkość przepływ podobny do oleju silnikowego SAE : 40
  • Temperatura zapłonu, TCC brak – roztwór wodny


  • Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.

    Asortyment