Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
Jesteś tutaj: Środki antyadhezyjne do form

Środki antyadhezyjne do form

Henkel oferuje wysoce skuteczne rozwiązania do trudnych odformowań i skomplikowanych aplikacji. Klienci na całym świecie wybierają FREKOTE nie tylko ze względu na wyjątkowe produkty antyadhezyjne, ale także przez wzgląd na nasze doświadczenie w opracowywaniu indywidualnych rozwiązań. Szczycimy się naszą wiedzą, doświadczeniem i szybkim reagowaniem na potrzeby naszych klientów na całym świecie, którym oferujemy najwyższej jakości usługi techniczne.

Środki antyadhezyjne spełniające najwyższe światowe standardy:

Marka FREKOTE oferuje najszerszą gamę semi-permanentnych środków antyadhezyjnych, uszczelniaczy do form i środków czyszczących stosowanych w przemyśle. Środki antyadhezyjne FREKOTE opracowane na bazie 50 lat badań i rozwoju wytyczają globalne standardy w przemyśle pod względem jakości działania i oszczędności kosztów. Będąc pionierem we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań antyadhezyjnych u wielu wiodących producentów na całym świecie, Henkel rozumie co jest potrzebne aby oddzielić od formy nawet złożone materiały w najbardziej wymagających aplikacjach.

Niższy koszt operacji - semi-permanentne środki antyadhezyjne FREKOTE minimalizują ryzyko zanieczyszczenia i zapewniają największą możliwą liczbę oddzieleń na jedną aplikację. Nasi klienci zauważają wyższą produktywność i zyskowność dzięki krótszym przestojom; niższą ilość odpadów oraz wyższą jakość produktów. W przeciwieństwie do jednorazowych wosków lub silikonów, semi-permanentne produkty antyadhezyjne FREKOTE nie przylegają do odlewów, ponieważ dzięki reakcji chemicznej przywierają one do powierzchni formy umożliwiające wielokrotne oddzielone.

Jak działają środki antyadhezyjne FREKOTE

Semi-permanentne produkty FREKOTE na bazie rozpuszczalnika utwardzają się wilgocią, podczas gdy żywce z serii Aqualine utwardzają się ciepłem lub w temperaturze pokojowej. Środki antyadhezyjne FREKOTE tworzą litą, nietłustą, trwałą warstwę, która jest odporna na siły ścinające występujące w trakcie operacji odlewania i wyjmowania odlewów z formy. Maksymalna grubość warstwy wynosi 5 mikrometrów. Zapobiega to nawarstwianiu się produktu na formie, co minimalizuje konieczność kosztownego czyszczenia formy i pozwala uzyskać doskonałą precyzję odlewów, oraz zachować geometrie formy. Dostępne są specjalne środki antyadhezyjne FREKOTE, które pozwalają na lakierowanie lub klejenie bez potrzeby czyszczenia uformowanych części.

Środki antyadhezyjne FREKOTE - właściwości i korzyści:

 • Semi-permanentna technologia antyadhezyjna - wielokrotna separacja,
 • Szybkie utwardzanie w temperaturze pokojowej, przyśpieszone utwardzanie ciepłem - redukuje przestoje,
 • Natryskiwanie lub wcieranie - łatwa aplikacja przy pomocy ściereczki lub pistoletu natryskowego
 • Niski transfer lub brak transferu - ogranicza konieczność czyszczenia części po procesie formowania,
 • Warstwa o grubości 5 mikrometrów zapewnia małe nawarstwianie się w formie - ogranicza konieczność czyszczenia formy,
 • Tworzy twardą, trwałą i suchą warstwę termoutwardzalną - przedłużona żywotność formy,
 • Mniej czyszczenia i skrócony czas aplikacji - niższy koszt jednostkowy

  Dalsze informacje na temat produktów można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl
 • Tryb wyświetlania: lista miniaturki

  Asortyment