Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
Jesteś tutaj: Klejenie dużych powierzchni

Klejenie dużych powierzchni

Kleje kontaktowe i poliuretanowe – klejenie dużych powierzchni

Klejenie elementów wykonuje się na powierzchniach różnych materiałów, które często mają odmienne właściwości fizyczne. Wybór odpowiedniego kleju wymaga uwzględnienia obu tych czynników. Tylko właściwe dopasowanie produktu gwarantuje trwałe i solidne połączenie o wymaganych właściwościach. Jedną z grup produktów marek Loctite i Teroson, jakie oferujemy naszym klientom, są kleje do łączenia dużych powierzchni.

Przygotowanie do klejenia dużych powierzchni:

Specyfiką tworzenia takich spojeń jest konieczność precyzyjnego pokrycia materiału warstwą preparatu. Nakłada się go zazwyczaj za pomocą pędzla lub szpachelki. Do takich zastosowań oferujemy profesjonalne kleje poliuretanowe Loctite. Są to kleje dwuskładnikowe, które przed wykonaniem połączenia wymagają wymieszania kleju i utwardzacza. Produkty z tej grupy nie zawierają rozpuszczalników. Bazą substancji podstawowej są hydroksylowe związki organiczne, bazą utwardzacza jest izocyjanian.

Inne kleje do klejenia dużych powierzchni w naszym sklepie:

Drugą grupę produktów do łączenia dużych powierzchni stanowią kleje rozpuszczalnikowe marki Teroson. Są to kleje kontaktowe przystosowane do pracy w warunkach do 80 lub do 90 st. C. Bazę każdego takiego preparatu stanowi polichloropren, dlatego jest to doskonały klej guma-metal. Można nim przyklejać materiały z pełnej i porowatej gumy, miękkie tworzywa, filc lub maty wygłuszające do gumy, blachy stalowej, drewna, tworzyw poliestrowych, papy, twardego PCV i skóry. Klej kontaktowy tworzy trwałe połączenie dopiero po dociśnięciu do siebie dwóch posmarowanych nim powierzchni.

Produkty przeznaczone do klejenia dużych powierzchni to:

 • Kleje poliuretanowe,
 • Kleje kontaktowe.

  Dalsze informacje na temat produktów można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl
 • Tryb wyświetlania: lista miniaturki

  LOCTITE UK 5400 - 6kg (utwardzacz) / Macroplast UK 5400 (IDH.73657)

  86,84 PLN netto / kg

  TEROSON SB 2444 - 5kg (Klej kontaktowy na bazie rozpuczczalnika, 90 °C) (IDH.78984)

  121,41 PLN netto / kg

  Asortyment