Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 607 404 319

[zamknij]     
Teroson RB 4120 ELASTIC-310 ml (masa uszczelniająca) (IDH.800673)

Teroson RB 4120 ELASTIC-310 ml (masa uszczelniająca)

Cena

46,28 PLN netto

Nr kat.

IDH.800673

kupuję
przykład użycia
Opis produktu:
Teroson RB 4120 jest czarną masą uszczelniającą o konsystencji pasty, schnie na wolnym powietrzu. Jest na bazie kauczuku syntetycznego i żywicy z małym dodatkiem rozpuszczalników. Ma wspaniałą stabilność i przyczepność, także do szyb, które są trochę wilgotne ( ważne przy uszczelnianiu szyb samochodowych).
Po odparowaniu rozpuszczalników pozostaje trwale plastyczna oraz odporna na starzenie, działanie wody i czynników atmosferycznych z dobrą funkcją uszczelniającą na połączeniu ramy karoserii/ uszczelki gumowej/ szyby.
Ze względu na swoją małą wewnętrzną wytrzymałość z jednej strony i bardzo dobrą przyczepność z drugiej strony, nawet przy ekstremalnym skręcaniu karoserii raczej nastąpi przerwa w ściegu masy niż Teroson RB 4120 odklei się od podłoża.
Trwała kleistość masy prowadzi do tego, że przerwany ścieg przy ponownym zetknięciu się, pod wpływem nacisku, natychmiast znów się łączy i zamyka.

Zastosowanie
Teroson RB 4120 służy do uszczelniania szyb samochodowych w uszczelkach gumowych: przednich, tylnych i bocznych. Uszczelniane są powierzchnie pomiędzy uszczelką i karoserią oraz pomiędzy uszczelką i szybą.
Teroson RB 4120 może być także stosowany do uszczelniania połączeń blach karoseryjnych, jeżeli wymagane jest uszczelnienie plastyczne, bez konieczności lakierowania. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
Przygotowanie powierzchni
Powierzchnie uszczelniane muszą być wolne od kurzu, tłuszczu i piasku jak również od pozostałych elementów zmniejszających przyczepność i brudu.
Powierzchnie wilgotne nie wpływają ujemnie na przyczepność masy. Jednak przed uszczelnianiem szyb w uszczelkach gumowych, należy usunąć zgromadzoną w profilach wodę, np. przedmuchując sprężonym powietrzem.

Nakładanie
Teroson RB 4120 wyciska się z kartuszy przy pomocy ręcznego wyciskacza – Staku Pistole lub wyciskacza pneumatycznego – Multi Press Pistole i Power Line Pistole.
Masę wprowadza się pomiędzy uszczelkę gumową i karoserię oraz pomiędzy uszczelkę i szybę na całym obwodzie otworu szyby, tak aby masa wypełniła wszystkie trudno dostępne profile. Należy jednak pamiętać o tym, żeby nie wprowadzać za dużo masy. Nadmiar wypływającej z pod uszczelki masy należy usunąć plastikową szpachelką. Nie zaleca się stosowania zmywaczy i rozpuszczalników. Śladowe pozostałości masy można usunąć, stosując wodę ze środkami powierzchniowo czynnymi, np. płynem do mycia szyb okiennych.

Magazynowanie:
 • Zagrożenie przemarznięciem: nie
 • Zalecana temperatura składowania: 10 do 25 °C
 • Czas składowania: 12 miesięcy

  Parametry:
 • Kolor: czarny
 • Zapach: benzyny
 • Konsystencja: pasty
 • Gęstość: ok. 1,5 g/cm3
 • Zawartość ciał stałych: ok. 87 %
 • Stabilność: dobra
 • Temperatura stosowania: - 30 °C do 80 °C, ( krótkotrwale do 1 godz. ): 100 °C.

  Pełna informacja techniczna znajduje się na karcie technicznej produktu.
 • Asortyment

  Rok zał. 1992

  PREMIUM PARTNER

  Premium partner

  dotpay
  Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.