Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 71 373-53-40

[zamknij]     
Teroson VR 610-400 ml (preparat luzujący) /MO Universal (IDH.232429)

Teroson VR 610-400 ml (preparat luzujący) /MO Universal

Cena

24,99 PLN netto

Nr kat.

IDH.232429

kupuję
Pliki do pobrania:
  1. Karta techniczna
przykład użycia

Opis produktu:

Olej natryskowy dla połączeń wsuwanych i śrubowych

MO Universal jest olejem natryskowym na bazie nafty i olejów, które łączą wsobie różne właściwości. Obok dobrej penetracji, pozwalającej na luzowaniezardzewiałych połączeń gwintowych, izoluje przed wilgocią i dlatego może byćstosowany jako preparat kontaktowy, np. do ochrony styków rozdzielacza zapłonu.Poza tym zawiera składniki do czasowej ochrony antykorozyjnej. W końcu zmniejsza tarcie pomiędzy elementami metalowymi i usuwa piszczenie wszystkichruchomych części.

Zastosowanie
MO Universal stosowany jest do luzowania zapieczonych i zardzewiałych połączeń śrubowych jak również także do smarowania zawiasów i innychruchomych części. Poza tym MO Universal może być stosowany jako środek kontaktowy do izolowania wilgoci w samochodowych układach zapłonowych,w celu poprawienia rozruchu silnika.

Nakładanie
Pojemnik z preparatem przed użyciem krótko wstrząsać.
Natrysk następuje przez naciśnięcie końcówki natryskowej. Należy przy tym pamiętać, aby rurka końcówki natryskowej była skierowana na właściwy element.
Zamontowany zawór kulowy pozwala na natrysk MO Universal w każdym położeniu pojemnika.
Do luzowania zardzewiałych połączeń gwintowych natryskujemy na właściwe miejsce. Po krótkim odczekaniu ( ok. 5 min.), żeby preparat mógł wniknąć w drobne szczeliny, można połączenie gwintowane lekko rozłączyć.
Jako preparat kontaktowy MO Universal stosowany jest do układu zapłonowego, przez krótkie natryśnięcie na styki przewodów wysokiego napięcia. Przez wypieranie wody ułatwia uruchamianie silnika. Ważne jest przy tym, żeby silnik znajdował się w stanie zimnym. MO Universal ma wprawdzie relatywnie wysoki punkt zapłonu (ok.60 °C), nie może jednak być natryskiwany na gorące miejsca.
Do zmniejszania tarcia w połączeniach wsuwanych, np. zawiasy; elementy połączone demontujemy, natryskujemy MO Universal i montujemy ponownie.
Do pielęgnacji metali i jako ochrona przed korozją; elementy metalowe pokrywa się cienką warstwą i otrzymuje się natychmiast, tymczasową ochronę przed wilgocią (korozją) i wpływem pozostałych czynników atmosferycznych.

Magazynowanie.
Zagrożenie przemarznięciem: nie
Zalecana temperatura składowania: 10 do 30 °C ( nigdy ponad 50 °C )
Czas składowania: 12 miesięcy


Dane techniczne.
Kolor: lekko żółty
Zapach: nafty
Konsystencja: płynny
Gęstość: ok. 0,84 g/cm3


Pełna informacja techniczna znajduje się w Karcie Technicznej Produktu.

Asortyment

Rok zał. 1992

PREMIUM PARTNER

Premium partner

dotpay
Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.