Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji OK

english     tel.: +48 607 404 319

[zamknij]     
Teroson RB 276 ALU - 40x1,0 mm 28 m (taśma butylowa z powłoką AL ) (IDH.2062073)

Teroson RB 276 ALU - 40x1,0 mm 28 m (taśma butylowa z powłoką AL )

Cena

221,75 PLN netto

Nr kat.

IDH.2062073

kupuję
Opis produktu:
Terostat-Alu-Fixband jest elastyczną taśmą uszczelniająco-klejącą na bazie kauczuku butylowego. Produkt składa się z samoprzylepnej, plastyczno-elastycznej masy butylowo-kauczukowej o dużej sile przylegania, jednostronnie zespojonej z warstwą folii aluminiowej, odpornej na zrywanie, działanie promieni UV i czynników zewnętrznych. Ze względu na wysoki opór stawiany dyfuzyjnemu pochłanianiu pary wodnej działa jako blokada pary.

Zastosowanie:
Terostat -Alu-Fixband stosuje się do uszczelniania w następujących przypadkach:
-uszczelnianie spawów i połączeń zakładkowych wewnątrz i na zewnątrz (konstrukcje metalowe, kontenery, ogrody zimowe, klimatyzacje i wentylacje),
-naprawa albo renowacja zwietrzałych szczelin i spoin (np. pralnie, myjnie),
-uszczelnianie połączeń, spawów albo styków przy których konieczna jest szczelność ze względu na dyfuzję pary wodnej lub gazów.
-Ze względu na zmienne warunki stosowania zalecamy dodatkowe wzmocnienia przy stosowaniu produktu na sufitach. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Wskazówki dotyczące stosowania:
Przed rozpoczęciem stosowania produktu należy zapoznać się ze środkami ostrożności i radami dotyczącymi bezpieczeństwa zawartymi w karcie bezpieczeństwa. Również w przypadku produktów nie objętych obowiązkiem znakowania ze względu na bezpieczeństwo pracy należy zachować ogólne środki ostrożności związane ze stosowaniem środków chemicznych.

Przygotowanie do uszczelniania
Miejsca styku elementów muszą być suche, wolne od kurzu, tłuszczu i piasku jak również od pozostałych elementów zmniejszających przyczepność (np. środka oddzielającego formy) i brudu. Na mocno porowatych powierzchniach (beton, płyty cementowe, tynk, mur itp.) zalecamy gruntowanie powłoką podkładową Primer -188.

Terostat -Alu-Fixband rozwija się ze szpuli i przycina na odpowiednią długość. Po usunięciu folii ochronnej taśmę przykleja się do podłoża i dokładnie dociska (jest to szczególnie ważne przy połączeniach zakładkowych). Polepszenie przylegalności początkowej uzyskuje się stosując rolkę dociskową.

Magazynowanie:
 • Zagrożenie przemarznięciem: brak
 • Zalecana temperatura składowania: 10 do 25 °C
 • Czas składowania: 24 miesiące (praktycznie bezterminowo przy magazynowaniu w chłodnym i suchym pomieszczeniu

  Parametry:
 • Temperatura nakładania: 5 °C do 40 °C
 • Temperatura stosowania: - 40 °C do + 80 °C (w niskich temperaturach masa staje się twarda i słabo klejąca; w wysokiej temperaturze miękka i mocno klejąca)
 • Primer-188:
  -Czas odparowania: 20 do 30 min.
  -Zużycie: ok. 300 g/m2 (zależy od porowatości podłoża)

  Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.
 • Asortyment

  Rok zał. 1992

  PREMIUM PARTNER

  Premium partner

  dotpay
  Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem są wykonywane za pośrednictwem Dotpay.pl.