Serwis korzysta z plików cookies w celu świadczenia spersonalizowanych usług na najwyższym poziomie, w tym usług statystycznych oraz w celu dostosowania zawartości do indywidualnych preferencji użytkowników. Zapisywanie plików cookies można wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji
OK
Utwórz konto
[zamknij]     

Loctite 518 pen-25ml (uszczelniacz metalowych złączy kołnierzowych)

przykład użycia
Opis produktu:
Najszybszy i najłatwiejszy sposób aplikacji płynnych uszczelek. Nowy aplikator typu roll-on ułatwia nakładanie płynnych uszczelek. Nowy sztyft LOCTITE 518 pen łączy właściwości uszczelniacza 518 do złączy kołnierzowych z możliwością aplikacji typu roll-on, dzięki czemu można jeszcze łatwiej i czyściej nakładać uszczelki, by zapobiec wyciekom, a także ograniczyć ilość odpadów. LOCTITE 518 pen tworzy elastyczne, wysoko wytrzymałe uszczelnienie odporne na oddziaływanie substancji chemicznych, które wypełnia wszystkie puste przestrzenie, nie rozdziera się ani nie ulega degradacji.
Jest zalecany do przylegających złączy kołnierzowych z żelaza, aluminium i stali, włącznie z powierzchniami o lekkim stopniu zanieczyszczenia. Dalsze informacje na temat produktu można uzyskać w lokalnym dziale technicznym: biuro@woronko-loctite.pl

Zapraszamy na naszego BLOGA o Loctite 518 pen.

Wskazówki dotyczące stosowania:
1. Aby uzyskać najlepszą jakość złącza, klejone powierzchnie powinny być czyste i odtłuszczone i wolne od innych zanieczyszczeń. Do odtłuszczenia użyj LOCTITE 7063.
2. Produkt jest przeznaczony do ściśle dopasowanych złączy kołnierzowych z szczelinami do 0,25 mm (0,01 cala).
3. Nakładać jako ciągłą wstęgę, lub warstwę na jedną powierzchnię kołnierza. W przypadku szczelin większych niż 0,125 mm (0,005 cala) za pomocą aplikatora 518 PEN, warstwę produktu należy nanieść na obydwie powierzchnie kołnierza.
4. Przy sprawdzaniu, czy nastąpiło pełne uszczelnienie zaraz po montażu, można zastosować niskie ciśnienie (<0,05 MPa) .
5. Kołnierze należy dociągnąć możliwie jak najszybciej po montażu, aby zapewnić jednorodne warunki polimeryzacji

Magazynowanie:
O ile na etykiecie produktu nie ma innych wskazań, idealnym sposobem jego przechowywania będzie pozostawienie go w zamkniętych pojemnikach w chłodnym i suchym pomieszczeniu.
Optymalna temperatura magazynowania: +8 °C do +21 °C. Przechowywanie w temperaturze poniżej +8 °C lub powyżej +28 °C może nieodwracalnie zmienić własności produktu.
Resztek materiału nie należy umieszczać z powrotem w jego oryginalnym pojemniku, bo mogłoby dojść do zanieczyszczenia produktu.
Korporacja Henkel nie bierze odpowiedzialności za produkt, który został zanieczyszczony lub przechowywany niezgodnie ze wskazaniami.

Parametry:
 • Wytrzymałość na ścinanie na stali : 7,5 N/mm²
 • Czas uzyskania pełnej wytrzymałości przy szczelinie 0,05 mm (22 °C):
  -Stal : 8 godz.
  -Aluminium : 24 godz.
 • Czas uzyskania początkowej wytrzymałości (22 °C):
  -Stal : po 25 min
  -Aluminium : po 10 min
 • Temperatura pracy : od -55 °C do +150 °C
 • Kolor : czerwony


Pełna informacja techniczna znajduje się w karcie technicznej produktu.

Asortyment